Karmienie muchołówki

Czym karmić, co je muchołówka oraz co zrobić, gdy zabraknie naturalnego pokarmu

Każdy hodowca na pewnym etapie hodowli zadaje sobie pytanie czym i jak karmić muchołówkę? Warto zadać sobie pytanie czy jest to w ogóle konieczne. Odpowiedź brzmi „to zależy”. Jeśli roślina nie ma dostępu do owadów, a żadna pułapka przez dłuższy czas nie złapała owada to dokarmianie muchołówki będzie jak najbardziej właściwe. Jeśli muchołówka co jakiś czas złapie owada, to nie trzeba jej dokarmiać. Z doświadczenia wiem, że karmienie muchołówki sprawia wiele frajdy (ciężko się z tym nie zgodzić), jednak pamięta. Wszystko z umiarem

Karmienie muchołówki

Czym karmić muchołówkę?

Najlepiej dokarmiać pokarmem zbliżonym do naturalnego czyli owadami. Niestety nie zawsze jest to możliwe. W przypadku braku owadów warto sięgnąć po inny sprawdzony pokarm jakim jest karma dla rybek. Inny sprawdzony pokarm dla muchołówki to suszone owady (bez pancerzyków). Zmieszaj karmę z wodą, do uzyskania błotnistej konsystencji. Ułatwi to karmienie muchołówki.

Karma dla muchołówki
karmienie-mucholowki (1)

Jak karmić muchołówkę?

We wnętrzu pułapki znajdują się małe włoski, to one uruchamiają mechanizm zamykania pułapki. Wystarczy, że w przeciągu kilkunastu sekund dwukrotnie dotkniesz jeden z tych włosków, by pułapka się zamknęła. Delikatnie umieść pokarm na środku pułapki. Jeśli pułapka jeszcze się nie zamknęła, delikatnie dotykaj włosków w celu zamknięcia pułapki. Czasami bywa tak, że pułapka nie zamknie się, lub będzie zamykać bardzo wolno. W takiej sytuacji, możesz delikatnie zamknąć ją palcami. Trawienie pokarmu trwa zazwyczaj 2-3 dni. Po tym czasie pułapka otworzy się. Jeśli zamknie się bez pokarmu w środku to powinna się otworzyć po około jednym dniu i będzie gotowa do polowania.

Karmienie muchołówki

Umieść pokarm w pułapce u dotknij włosków wewnątrz pułapki. Po kilku dotknięciach włosków pułapka zamknie sie

mucholowka-trawi-pokarm

Muchołówka będzie trawić pokarm przez kilka dni. Po strawieniu otworzy się.